Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

+420 800 266 666

O nás

V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

„Během letních prázdnin máme poptávku po vyšetřeních větší. Nicméně vše dokážeme přizpůsobit provozu a pacienty bez nutných odkladů vyšetřit,“ říká Alice Dostalíková, radiologická asistentka AGEL Diagnostického centra ve Frenštátě pod Radhoštěm. „Denně vyšetříme přes 30 pacientů na rentgenu a k tomu provedeme přes 20 ultrazvukových vyšetření. Výkonů je samozřejmě více, protože příchozí pacienti, nejčastěji po úrazech, potřebují většinou provést více snímků než lidé s chronickými potížemi, kteří zase převládají v době mimo letní prázdniny,“ dodává s tím, že vyšetření trvají krátce, nejdéle většinou do 15 minut.

AGEL Diagnostické centrum ve Frenštátě pod Radhoštěm se primárně zabývá ultrazvukovými (sonografickými) vyšetřeními břicha a všech měkkých tkání a dopplerometrickými vyšetřeními cév. Dále skiagrafickými (rentgenovými) vyšetřeními kostí, kloubů, hrudníku a břicha pro potřeby traumatologa, praktického lékaře, ortopeda, revmatologa či onkologa. Pacientům poskytuje vyšetření na moderním skiagrafickém přístroji pořízeném v roce 2015.

 „Nedaleko našeho diagnostického pracoviště ve Frenštátě je domov pro seniory, pro jehož klienty jsme plně k dispozici. Pokud je nutnost vyšetřit takového pacienta z domova se sociálními službami, je většinou dopraven převozovou sanitkou s doprovodem, kdy jej na mobilním lůžku přeložíme na skiagrafický stůl, osnímkujeme, případně provedeme ultrazvuk a následně po konzultaci s lékařem se zajistí další postup ošetření a pacient se vrací zpět do domova,“ doplňuje druhá radiologická asistentka Jarmila Slípková. 

V loňském roce provedli na pracovišti téměř 9 tisíc rentgenových vyšetření, 2,5 tisíce ultrazvukových vyšetření a na 600 dopplerových vyšetření cév. „Ani letos se počty vyšetření nebudou dle dosavadních průběžných statistik výrazně měnit,“ uzavírá statistikou Jarmila Slípková.

zpět na novinky

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz

Online formuláře: