Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

+420 800 266 666

O nás

V AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm provedou ročně přes 12 tisíc vyšetření, v létě zde ošetří klienty z celého Česka

7.7.2020

Červenec a srpen patří v AGEL Diagnostickém centru ve Frenštátě pod Radhoštěm mezi nejvytíženější měsíce. A to i díky turistům z celého Česka i ze zahraničí, kteří si přivodí úraz během výletu na turisticky oblíbené Pustevny.

„Během letních prázdnin máme poptávku po vyšetřeních větší. Nicméně vše dokážeme přizpůsobit provozu a pacienty bez nutných odkladů vyšetřit,“ říká Alice Dostalíková, radiologická asistentka AGEL Diagnostického centra ve Frenštátě pod Radhoštěm. „Denně vyšetříme přes 30 pacientů na rentgenu a k tomu provedeme přes 20 ultrazvukových vyšetření. Výkonů je samozřejmě více, protože příchozí pacienti, nejčastěji po úrazech, potřebují většinou provést více snímků než lidé s chronickými potížemi, kteří zase převládají v době mimo letní prázdniny,“ dodává s tím, že vyšetření trvají krátce, nejdéle většinou do 15 minut.

AGEL Diagnostické centrum ve Frenštátě pod Radhoštěm se primárně zabývá ultrazvukovými (sonografickými) vyšetřeními břicha a všech měkkých tkání a dopplerometrickými vyšetřeními cév. Dále skiagrafickými (rentgenovými) vyšetřeními kostí, kloubů, hrudníku a břicha pro potřeby traumatologa, praktického lékaře, ortopeda, revmatologa či onkologa. Pacientům poskytuje vyšetření na moderním skiagrafickém přístroji pořízeném v roce 2015.

 „Nedaleko našeho diagnostického pracoviště ve Frenštátě je domov pro seniory, pro jehož klienty jsme plně k dispozici. Pokud je nutnost vyšetřit takového pacienta z domova se sociálními službami, je většinou dopraven převozovou sanitkou s doprovodem, kdy jej na mobilním lůžku přeložíme na skiagrafický stůl, osnímkujeme, případně provedeme ultrazvuk a následně po konzultaci s lékařem se zajistí další postup ošetření a pacient se vrací zpět do domova,“ doplňuje druhá radiologická asistentka Jarmila Slípková. 

V loňském roce provedli na pracovišti téměř 9 tisíc rentgenových vyšetření, 2,5 tisíce ultrazvukových vyšetření a na 600 dopplerových vyšetření cév. „Ani letos se počty vyšetření nebudou dle dosavadních průběžných statistik výrazně měnit,“ uzavírá statistikou Jarmila Slípková.

zpět na novinky